Víkend ve škole

23. října 2011 v 17:11 | black-ladybird |  Journalier choses/Denní zaležitosti


Dneska jsem zase byla ve škole, ale jenom dopoledne, na odpolední přednášku jsem nešla, protože ten profesor si z toho dělá srandu a vůbec nemluví k tématu, vždycky začne něco povídat a pak se začne zabývat politikou a našim panem prezidentem a mě opravdu jeho názory nezajímají.

Včera jak jsem šla ze školy večer tak jsem se stavila ještě na České v knihkupectví a koupila jsem si Karlíka a továrnu na čokoládu ve francouzštině, jsem z toho úplně nadšená. A nejvíc mě překvapuje, že i když se učím francouzsky jenom 3 roky (nepočítám tam rok a půl kdy jsem se o to pokoušela sama doma) jsem tomu rozuměla, né všem slovům, ale kontextu. Je to super sedět třeba v šalině a číst něco cizojazyčného.
Ještě jsem si říkala, aby se zlepšila moje francouzština, že bych si mohla dávat takové malé úkoly, třeba pojmenovávat věci v kuchyni, koupelně, obýváku, ložnici nebo třeba jídlo v supermarketu a vypsat si ty slovíčka, protože ve škole se praktické věci neučí.

Jelikož v mé životě se většinou neději nic zajímavého, tak mě napadlo, dát jsem články o tom jak jsem procestovala Evropu. Takže je čekejte v následujících týdnech. Některé země budou rozděleny na menší regiony, u některých států bude třeba jen jedno město. Doufám, že se vám to bude líbit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama