Nostalgie

25. září 2011 v 9:00 | black-ladybird |  Mon âme/ Moje duše
včera jsem četla na ELLE.cz článek na téma nostalgie od Báry Štastné, která se taky zabývala nostalgickými vzpomínkami na to když žila v Libni. Vzpomínala na to, jak dokáže vůně, místo, vyvolat vzpomínku. Shodou okolností jsem i já opouštěla v pátek starý byt. Je pravda, že jsem ten byt neměla ráda. Tekl záchod, kapalo topení, lednička vrčela a bylo to daleko do centra a do školy. Majitele zajímalo jenom jestli dostane přemrštěně vysoké nájemné. Například klíče nám dal jedny takže první měsíc jsem se musely domluvit kdo si je vezme a kdo kdy příjde. Až potom se uráčil nám donýst druhé.

Byl to, ale můj první byt, poprvé v životě jsem žila sama, bez rodiny jen se spolubydlící, která byla asi nejlepší jakou jsem si mohla přát. Díky ní jsem překonala ty první těžké měsíce v cizím městě. Ukázala mi Brno, protože já jsem v Brně do přímaček na vysokou nikdy nebyla. Chodily jsme na výstavy a do čajovny.

Bylo to v pátek strašně divné, když jsem jela šalinou do Bohunic a šla po té staré známé cestě a asi po sté četla na paneláku napsaný nápis RYCHLE, RYCHLE POSTAVENÉ KRYCHLE. Jít naposledy do bytu a vědět, že už tam nikdy nebudu spát, už nikdy se tam nevrátím.
A tak poslední dny vzpomínám na starý byt, srovnávám ho s novým bytem, který je větší, blíž k centru, bydlím tam se sestrou a zařidily jsem si ho zatím celkem pěkně, ale až to bude hotové celé tak to bude ještě krásnější. ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama