Děti a svatba

28. srpna 2011 v 20:00 |  Journalier choses/Denní zaležitosti
nevim proč, ale poslední dobou se mi zdá, že přichází opět do "módy" vdávat/ženit se ve dvaceti. Loni se ve dvaceti oženil spolužák, včera spolužačka bývalá ze střední. Navíc se mi zdá, že i děti mají ve dvaceti např. opět spolužačka ze základky. Tož čuměla jsem na tu zprávu na facebooku hodně dlouho (je pravda, že nikdy nepatřila mezi lidi, kteří to chtěli někam dotáhnout) ale i přesto!

Nikoho neosuzuju za to, že má dítě ve dvaceti nebo míň letech, ale pane bože dneska když je tolik možností, by mě nenapadlo mít dítě, vdát se tak mladá.

Asi mám opravdu řebříček hodnot úplně někde jinde. Možná budu znít jako mrcha, ale mým snem není vychovávat děti, starat se o manžela a dělat jak si to užívám společné soužití ve svazku manželském a přitom vědět, že namám na zaplacení účtenek a hypotéky. Já chci cestovat po světě, fotit přírodu a památky, poznat všechno co nám naše planeta nabízí vidět to všechno na vlastní oči, třeba vodopády na pomezí Brazilie a Argentiny, nebo jenom tak sedět při západu slunce někde na terase v L.A. Chci si tohle všechno užít a pak třeba v 35 letech si říct, že už jsem zažila co jsem chtěla a po úvážení jestli jsem dobře finančně zabezpečená, jestli zvládnu vychovávat dítě, na něm začít pracovat s přitelem. Ale do té doby o dětech a svatbě nechci slyšet.

Upřímně je mi 20 a zjistit, že jsem těhotná je asi jedna z mých největších nočních můr. Vždyť jsem skoro ještě dítě! To že mám občanku a řidičák, ze mě ještě nedělá dospělou osobu, která by se dokázala svědomitě postarat o dítě. To bude asi taky jeden z důvodů proč nedokážu pochopit proč si ničit život dítětem, když ho můžu mít klidně za 15 let, až budu mít pravidelný příjem, a budu cítit, že ho dokážu vychovat, že mu dokážu dát co potřebuje, že budu schopná vzít na sebe zodpovědnost starat se o něj. O tom většina mladých lidí nepřemýšlí, nevim asi si neuvědomují, kolik je to starostí, a poviností.
Můj názor je jasný děti a svatba nejdříve ve 35.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama