Knihy

27. února 2011 v 21:39 |  Obsession /Závislosti
Knihy, jsou tu už stovky let. Jsou úžasné nekteré míň některé víc. Neumím si bez nich představit svět:)
Já nečtu moc českou literaturu nějak mi nepříjde zajímavá. Samozřejmě, že byli a jsou v české literatuře velice dobří autoři mě však nezaujali.
Miluji francouzskou, anglickou, ruskou, americkou literaturu.

Tak tady je mých TOP 10 NEJ KNIH

1. Jack Kerourac - Na cestě

" Ale teď tancovali nočním městem jako šílenci a já se coural za nima, což vlastně dělám celý život courám se za lidma, kteří mě zajímají, protože lidi, jediný opravdový lidi co znám, jsou blázni, blázni do života, ukecaní blázni, cvoci k spasení, ti kteří chtějí mít všechno a hned!, kteří nikdy nezívají a neříkají věci, co se sluší, ale hoří, hoří, hoří jako ta báječná rachejtle, co se rozprskne a vystřelí tísíce pavoučích noch proti hvězdám a všichni vzdychnou Jůůů!"

2. Romain Rolland - Petr a Lucie

"V témž okamžiku se silný políř, o nějž se opírali, pohnul a celý kostel se do základů zachvěl. Srdce bušilo v Lucii tak, že v ní přehlušilo rachot výbuchu a křik věřících; a nemajíc kdy bát se nebo trpět, vrhla se, aby ho jako slepice svá kuřátka zakryla vlastním tělem, vrhla se na Petra, blaženě se usmívajícího při závřených očích. Matěřským objetím si tu drahou hlavu ze všech sil přitiskla do klína a sklonila se nad Petrem, s ústy na jeho šíji, takže byli schouleni v nepatrném klubíčku. A mohutný pilíř je naráz pohřbil pod svými sutinami."

3. Otec Goriot - Honoré de Balzac
"Sám jsem zavinil nevychovanost svých dcer, já je zkazil. Dnes chtějí požitek, jako kdysi chtěly cukrátko. Vždycky jsem jim povolil, aby prosadily své dívčí rozmary!Já jsem vinen, ale vinen láskou."

4. Dan Brown - Andělé a démoni, Šifra Mistra Leonadra, Ztracený Symbol
5. Barbara Gordon - Tančím tak rychle jak dokážu
6. Katty Joyce - Nespokojený melancholik Hugh Laurie
7. Christopher Pauliny - Eragon, Eldest, Brisingr
8. Oscar Wilde - Štastný princ a jiné pohádky
9. Lev Nikolajevič Tolstoj - Anna Karenina
10. Vladimír Nobokov - Lolita
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama