Konec roku

16. prosince 2010 v 23:09 |  Mon âme/ Moje duše
Konec roku se nám kvapem blíží.  Obchody jsou plné lidí, kteří schání dárky pro své blízké všude je schon, stres někdy i smutek z toho, že nemáme ten pravý dárek pro naše blízké. Já vím, že se říká nezáleží na tom co tomu člověku koupíte, když to děláte z lásky k němu, ale záleží na tom. Stejně jako záleží na všem v tomto materialistickém světě.Co máme na sobě, jaké máme zaměstnání a vzdělání, kde jsem byli letos v létě na dovolené jestli jezdíme v zimě do Alp nebo jenom do Jeseníků. Jakého máme nebo nemáme přitele. Jestli jsem štíhlí nebo tlustí. Na všem záleží.
Black and white blossomIIJako každý rok hodnotím uplynulý rok. Letos tomu nebude jinak.

Leden:
8.1- focení na tablo. Úžasnej den, poznala jsem jednoho českého významného fotografa, byla pozvaná na jeho vernisář. Ztrávila jsem u něj v ateliéru asi 4 hodiny:) Velice povedený den.

Zbytek ledna tak normálně žádná velká akce jen pár maturitních večírků mých kamarádek.

Únor:
8.2 - Jsem v Praze.:) Začal první den talentových zkoušek na moji vysněnou školu. Bohužel jsem se nedostala mezi 6 lidí, který na konec vybrali btw. bylo nás tam 800.
Nevim jak moc štastná bych byla kdyby mě vybrali,ale asi víc než teď.První polovina února byla mimořádně úžasná ta druhá už zas tak né. Jelikož mě nevzali na tu fotografii tak jsem si musela vybrat jinou školu. Z nerozvážností a snad i neznáma co mě čeká jsem podala 7 přihlášek, které byli jako skákat s padákem bez padáku. 
Zbytek února jsem ztrávila nacvičováním předtančení na maturitní ples.

Březen:
Hlavní událost měsíce, kromě značně zdemolovaného domu, přípravného kurzu na Testy studijních předpokladů, které se dělají na Masarykově Univerzitě byl můj maturitní ples, který se konal 26.3. Nevím co k němu dodat byl chaotický, plný zvratů, alkoholu, nepovedených fotek, trapných scén a vzpomínek. Nechtěla jsem na něj jít, nakonec jsem se nechala překecat a šla jsem a nedopadlo to moc dobře.

Duben:
Další Scio testy, praktická maturita, příprava na TSP, s na ústní maturitu. Dům stále ještě v troskách.

Květen:
8.5 - přijímací zkoušky na všechny fakulty MUNI.
10-16.5 -  svaťák účila jsme se jak blázen.
18.5 - maturitní den, byla jsem tak nervozní, ale zvládla jsem to! za 8 ;) a to je z pěti předmětů :) jsem na sebe právem pyšná.
21.5 -  pomaturitní večírek další osudový den a před večírkem ještě předávání maturitního vysvědčení. Z večírku mi zbyla jen krásná vzpomínka na kamaráda, kterého jsem celý 4 roky neměla ráda. Netuším co si o tom, večeru mám myslet... on a já? On byl na mě vždycky tak milej, je pravda, že mě často využíval, ale co když za tím bylo něco víc? Asi jsem naivní. Ale co za bylo za ním polibkem na rozloučenou se nikdy asi nedovím.

Červen:
tento měšíc je naprostá katastrofa. Oficiálně nepřijata na 6 škol, nakonec, abych nemusela na pracák mě přijaly na soukromé vysoké v Brně. 
Rodiče mi udělali patříčnou přednášku na téma jak jsem hloupá, že se nedostanu nikam, a že za mě zase budou platit školné. Zrušili členství ve fitku. Pro jistotu se na mě vykašlaly aji kamarádky, když mi oznámily, že s nimi nebudu bydlet na privátu protože tam vzali někoho jinýho. 

Prázdniny asi vynechám nedělo se totiž nic zajímavýho, kromě vážného uvažování nad sebevraždou a utápění se v depresých. 

Září:
Setkávám se svojí spolubydlící na privátu je to úplně nejlepší spolubydlící jakou jsem mohla mít. Bydlíme spolu v garzonce v Brně. Platíme teda nehorázně drahý nájem,ale co už...

Říjen:
Začal semestr... Nejsem moc nadšená do ročníku nás chodí asi 100 a jsem asi jedna z 10 lidí kterým je 2é zbytek jsou lidé,kteří už pracují takže 35 a víš řekla bych, že podle mého odhadu je tam víc jak polovině nad 40.
jediný den, který mám ráda je 11.10 to mám narozeniny a i když jsem zase o rok starší ten den nemůžu být nikdy smutná.

Listopad:
měsíc kdy se nic nestalo, kdyby nebyl asi by to ani nevadilo.

A konečně prosinec. Měsíc, na který se asi každý z nás těší, protože jsou vánoce. Vánoce svátky, klidu a míru. Trávení chvil s rodinou a přáteli, lyování, sledování pohádek a cukroví. Rozbalování dárků.
Já osobně posledních pár let nemám vánoce ráda. Připadá mi jako by se lidí scovkli. Všichni se nahrnou do obchodních domů,aby nakoupili ty nejdražší dárky. Všechni jsou ve stresu, aby právě ten jejich dárek byl nejlepší. V televizi běží stále stejné pohádky a filmy. Samozřejmě nemůže chybět Mrazík na silvestra:D Během vánočního týden se všichni naspeme curtovím, abych po novém roku mohli udělat přecevzetí, že zhbneme, přestaneme kouřit a další sliby, které se nikdy nesplní.

Všem, na které jsem přenesla špatnou náladu se velice omlouvám, ale já to musela napsat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 *El *El | Web | 18. prosince 2010 v 16:49 | Reagovat

fotografická soutez zacla tak si muzes zacit schanet hlasy :)

2 Gabrielle Gabrielle | Web | 27. prosince 2010 v 22:00 | Reagovat

Barunko, a co takhle napsat pozitivní věci za ten rok? Neutápěj se ve smutku! :-)

3 black-ladybird black-ladybird | E-mail | Web | 31. prosince 2010 v 1:03 | Reagovat

[2]: já jsem tam napsala pozitivní veě rovnou dvě;) První je maturita a druhá 10000 PVs na dA ;) :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama